Машина за чистење со спреј (серија TS-L-YP)

Краток опис:

Поради технички причини или удобност при работа, често е неопходно да се исчистат деловите пред одржување или помеѓу фазите на производство.Машината за перење на Tense е практично решение за брзо перење делови.Може да ја заврши работата за вас и да заштеди време.Чистењето во затворена комора може да ја подобри удобноста и безбедноста на работната средина.


Детали за производот

Опис на производот

Поради технички причини или удобност при работа, често е неопходно да се исчистат деловите пред одржување или помеѓу фазите на производство.Машината за перење на Tense е практично решение за брзо перење делови.Може да ја заврши работата за вас и да заштеди време.Чистењето во затворена комора може да ја подобри удобноста и безбедноста на работната средина.

Заврши и додатоци

- SUS материјал од нерѓосувачки челик

-Поставете време за чистење и температура за чистење

-Контрола на PLC/екран на допир

-Пневматско отворање на вратата

Спецификација

Модел

дијаметар (mm)

Висина на чистење (мм)

Операција

Висина (мм)

носивост (kg)

Притисок (бар)

Проток

(L/min)

TS-L-YP700

700

400

900

100

4-5

260

TS-L-YP1000

1000

500

900

120

4-5

260


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја